Burgemeesters van Coevorden

Oud-burgemeesters van Coevorden in de periode 1811 tot 1997.

B. Slingenberg (Berend)
Geboren 6 oktober 1769 te Coevorden
† 13 oktober 1849 te Coevorden
Ambtsperiode 1811 tot 1843

L. Rikkers (Louwerens)
Geboren 19 september 1791 te Coevorden
† 23 augustus 1864 te Coevorden
Ambtsperiode: 1843 tot 1856

G.H. Woltersom (Gerrit Herman)
Geboren 27 juli 1810 te Coevorden
† 3 september 1886 te Coevorden
Ambtsperiode: 1856 tot 1886

J.W. van der Lely (Jan Willem)
Geboren 18 september 1847
† 9 januari 1920 te Coevorden
Ambtsperiode: 30 oktober 1886 tot zijn overlijden op 9 januari 1920.

 

 

A. Gautier (Adrianus)
Geboren 6 juli 1883 te Meerkerk
† 6 september 1967 te Coevorden
Ambtsperiode: 1 april 1920 tot 1 augustus 1948

Burgemeester A. Gautier is geinstalleerd op 8 april 1920 en benoemd per 1 april 1920. Hij was daarvoor burgemeester van Berkenwoude. In 1944 moest burgemeester Gautier onderduiken. Hij werd met ingang van 2 oktober 1944 vervangen door N.S.B.-burgemeester L.J.E. Cloosterhuis.

Jhr. Mr. A. Feith (Antoine)
Geboren 20 september 1916
† 20 september 1982 te Den Haag
Ambtsperiode: 1 maart 1949 tot 1 januari 1959

Eerder burgemeester van Zweeloo
Later burgemeester van Voorburg
 

Drs. P.A. Wolters (Pieter Abel)
Geboren 10 augustus 1920
† 19 augustus 2010 te Middelburg
Ambtsperiode: 1 juli 1959 tot 16 februari 1970

Later burgemeester van Middelburg

 

R.S. Hofstee Holtrop (Roelf Sietze)
Geboren 3 januari 1926 te Marum
† Heerenveen op 23 april 2014

Ambtsperiode: 16 juni 1970 tot 1 november 1974

Eerder burgemeester van Oosterhesselen
Later burgemeester van Haren

 

Drs. W.K. Hoekzema (Willem Klaas)
Geboren 21 juli 1939 te Bedum
Ambtsperiode: 1 augustus 1975 tot 8 februari 1983

(VVD) Heeft zich op energieke wijze o.a. verdienstelijk gemaakt door prioriteit te geven aan de stadsvernieuwing in Coevorden (vernieuwing van de Binnenstad, verplaatsing rioolwaterzuiveringsinstallatie, woningbouw Beukenlaan, Gasthuisstraat, Gautiersingel, Buitenvree en Arsenaalgebied, herbouw oude Tuindorp), ontwikkeling plan Ballast, reconstructie van de Lutterhoofdwijk, aanleg Rondweg, fusie ziekenhuis Coevorden-Hardenberg, vestiging museum, ganzenhoedsterbeeld Ganzen Geesje op de Markt, aanleg passantenhaven, restauratie Molen de Arend, betrekkingen met Duitse partnersteden Emlichheim en Nordhorn, industrialisatie (Leeuwerikenveld en de Hare) en aanleg van het NAVO-depot.

Later Staatssecretaris van Defensie, burgemeester van Huizen en Den Helder.


Mr. L.H.B. Spahr van der Hoek (Lambertus Hendrik Broor)
Geboren 26 juli 1946 te Smallingerland
Ambtsperiode: 1 september 1983 tot 1 juni 1997

Promotie, publiciteit en positieversterking van Coevorden in binnen-en buitenland (onder meer door het Vancouver-projekt waar ter gelegenheid van het Vancouver Centennial een replica van het Kasteel werd nagebouwd. Ook de deelname van Coevorden aan internationale beurzen zoals expositie Transport ’90 in Munchen), projectontwikkelingen in de stadsvernieuwing en woningbouw, vestiging Amerikaanse school en aanleg winkelcomplex de Gansehof. Al deze activiteiten betekenden voor Coevorden dat de werkloosheid werd teruggedrongen van 25% in 1983 tot 12% in 1990.

Erepenning

Bij zijn afscheid op 29 mei 1997 ontving de heer Spahr van der Hoek de erepenning van de stad Coevorden vanwege de inzet en grote verdienste voor de stad en gemeente Coevorden als burgemeester.